מנעול רב בריח

לפני כארבעים שנה, פיתח  יזם צעיר בשם משה דולב את ההמצאה שהייתה עתידה לשנות את פני ענף המנעולנות  בארץ והידועה היום בשם מנעול רב בריח.

מצב הביטחון האישי באותה תקופה היה כל כך חלש שאנשים רבים נאלצו להתקין על פתחי בתיהם כמה וכמה מנעולים, בתקווה שהם יהיו חזקים מספיק בפני כל ניסיון פריצה.

אולם בפועל הדלתות והכניסות לבתים לא נתנו לציבור הצרכנים את המיגון והבטיחות לה הם ציפו.הרעיון העומד בבסיס מנעול רב בריח הוא שימוש במנעול אחד בעל כמה בריחים, אשר ננעלים לכמה כיוונים: למעלה,למטה,ולצדדים.

מנעול רב בריח יצר באותה עת על ידי שימוש במנעול אחד ובעזרת עיצוב פשוט ולא מסורבל, חומת מגן אטומה ומסיבית אשר חצצה בפני כל ניסיון של מישהו זר לפתוח את דלת הבית ולהיכנס הביתה ללא הסכמת הבעלים.

ההמצאה הצליחה כל כך, עד שהיום השם מנעול רב בריח מהווה סטנדרט בסיסי למנעולים ורבים האנשים אשר מזהים כל פלדלת וכל דלת פלדה עם מנעול רב בריח.

צילינדר רב בריח

ליבו של מנעול רב בריח הוא הצילינדר.

צילינדר רב בריח איפשר באותה עת נעילה קלה וחלקה המעבירה את המאסה והכוח הנדרשים על מנת לנעוץ את הבריחים בצידי הדלת.דבר זה נעשה על ידי מנגנון מיוחד של זיזים וגלגלי שיניים הממנף את כוח הסיבוב של המפתח ומנצל את האנרגיה הסיבובית על מנת להפעיל לחץ מסיבי על הבריחים.  אנחנו במרתוק משתמשים בצילינדר איכותי של חברת מולטילוק , חברה שרכשה את חטיבת הצילינדרים והמנעולים של חברת רב בריח.